DIY

Wiosenny płaszczyk dla Leny

Pogoda ostatnio nas rozpieszcza ale warto na wieczorne wyjścia zaopatrzyć swoją lalę w stylowy płaszczyk. Chcecie zrobić go ze mną?

Do wykonania tradycyjnie użyłam zapomnianych ubrań. W tym wypadku były to poliestrowe legginsy z odrobiną stretchu. Przyda się też igła, nić pod kolor, miara krawiecka, nożyczki.

Wytnij po dwa prostokąty o wymiarach 12x14cm; 7,5x14cm i 8x9cm oraz cieńki pasek długości 22cm.

Prostokąty 8x9cm zagnij na pół (po dłuższej linii) i utnij po skosie od zagięcia na szerokość 2cm (rys. 1) a następnie w górę na szerokość 0,8cm (rys. 2). To będą rękawki.

Złóż rękawy na lewą stronę i zszyj boki a następnie odwróć na prawą stronę.

Teraz weź największe prostokąty i złóż je na pół (po dłuższej linii). Na lewej stronie przeszyj tylko górę i dół a następnie wywiń na prawą stronę. Będą to przednie klapy płaszcza.

Teraz weź ostatnie prostokąty i złącz je prawą stroną do środka. Przeszyj tylko krótsze boki i wywiń na prawą stronę. To będzie tył płaszcza.

Połóż pierwszą część przodu jak na rysunku i zszyj bok zaczynając 4cm od góry (miejsce na rękaw). Zrób to samo z drugą częścią przodu.

Teraz przeszyj ramiona jak na zdjęciu. Cały czas na tej samej stronie.

Teraz odchyl klapy i włóż rękawy do środka tak, żeby ich koniec wyszedł przez otwór na rękawy a następnie włóż palec w rękaw i przyszyj go dookoła. Zrób to samo z drugim rękawem.

Wywiń płaszczyk na prawą stronę, zwiąż paskiem i gotowe:)

Leave a Reply